- Anunț organizare concurs Consilier, grad profesional asistent 01.04.2019

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Anunțuri publice --> Posturi vacante funcții publice

Anunț organizare concurs Consilier, grad profesional asistent 01.04.2019

Primăria comunei Găgești, județul Vaslui, cu sediul în localitatea Găgești, județul Vaslui, organizează concurs pentru ocuparea funcţiei publice vacante Consilier, clasa I, grad profesional asistent, din cadrul Compartimentului Agricol, Cadastru, Amenajarea Teritoriului și Urbanism, 1 post.

Condiții de desfășurare a concursului: concursul se va desfășura la sediul Primăriei comunei Găgești, județul Vaslui.

Probele stabilite pentru concurs/examen sunt: selecția dosarelor de înscriere, proba scrisă și interviul.
Se pot prezenta la următoarea etapa numai candidații declarați admiși la etapa precedentă.

Proba scrisă va avea loc în data de 07 mai 2019, ora 10.00, la sediul Primăriei comunei Găgești, județul Vaslui.

Interviul se va susține cu respectarea prevederilor art. 56 alin. (1) din H.G. nr. 611/2008, după susținerea probei scrise.
Dosarele de înscriere se depun în termen de 20 zile de la data publicării anunțului în Monitorul Oficial Partea a III-a la sediul Primariei comunei Gagesti, județul Vaslui.

Mai multe detalii puteți găsi in documentele atașate.

Anunț organizare concurs pentru ocuparea funcției publice vacante Consilier, clasa I, grad profesional asistent, din cadrul Compartimentului Agricol, Cadastru, Amenajarea Teritoriului și Urbanism, 1 post
Bibliografie
Fișa postului
Formular de înscriere