- Anunț privind obligativitatea declarării datelor pentru înscrierea în registrul agricol

PRIMĂRIA --> Registrul agricol

ÎN CONFORMITATE CU PREVEDERILE ORDONANȚEI GUVERNULUI NR.28/2008 PRIVIND REGISTRUL AGRICOL, APROBATĂ PRIN LEGEA NR.98/2009, CU MODIFICĂRILE ȘI COMPLETĂRILE ULTERIOARE și Hotărârea Guvernului nr. 985/2019 privind registrul agricol pentru perioada 2020-2024, ORICE ENTITATE (persoană fizică sau juridică) ARE OBLIGAȚIA SĂ DECLARE DATELE PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN REGISTRUL AGRICOL.

Înscrierea datelor în registrul agricol în a cărui rază administrativ-teritorială își are domiciliul capul gospodăriei se face pe baza declarației date pe propria răspundere de capul gospodăriei sau, în lipsa acestuia, de un alt membru major al gospodăriei care dispune de capacitate deplină de exercițiu. Pentru persoanele juridice datele se înscriu în registrul agricol pe baza declarațiilor date de reprezentantul legal respectiv, însoțite de documente.

Mai multe detalii puteți găsi în documentul atașat.

Anunț privind obligativitatea declarării datelor pentru înscrierea în registrul agricol.

Data creare: 25-01-2021 09:55:15

Recensământ agricol de probă 12-23 octombrie 2020

Recensământ agricol de probă 12-23 octombrie 2020Recensământ agricol de probă 12-23 octombrie 2020