- Vaccinarea împotriva COVID-19 în România

PRIMĂRIA --> Home

Uniunea Europeană pune la dispoziția statelor membre vaccinuri împotriva COVID-19 evaluate și autorizate de către Agenția Europeană a Medicamentului, în urma unui proces complex de analiză.

Vaccinarea în România și în celelalte state din Uniunea Europeană:
- Voluntară/neobligatorie
- Gratuită
- Realizată de personal medical
- Realizată în condiții de maximă siguranță, cu respectarea lanțului de frig menționat de către producător

Etapele vaccinării în România

Vaccinarea împotriva COVID-19 se realizează în 3 etape, în care vor fi vaccinate grupele populaționale:

Etapa I
: lucrătorii din domeniul sănătății și social - sistem public și privat

Etapa a II-a: populația cu grad ridicat de risc, lucrători care desfășoară activități în domenii cheie, esențiale

Etapa a III-a
: populația generală

Informați-vă din surse autorizate!

Data creare: 04-01-2021 12:05:46

OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014 - 2022

Anunț înscriere candidați pentru personal recensământ populație și locuințe