Monitorul Oficial Localmonitorul_oficial_local

OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014 - 2020

CONSILIUL LOCAL --> Consiliul Local

Lista consiliului Local al comunei Găgesti

Consiliul Local al Comunei Găgești are 11 membrii, din 5 partide politice:

Şedintele consiliului local se desfașoară lunar, în funcţie de problemele apărute, în diverse decade al lunii.
La fiecare ședinţă a consiliului local primarul expune informaţiile privind activitatea administrativă, ședinţele fiind publice, cetăţenii putând lua parte.
Componenţa Consiliului Local Găgești:

Buta Ghiţa - apartenenţa politică - PNL
Buta Marian - apartenenţa politică - PSD
Crăciun Ioan - apartenenţa politică - PSD
Mihai Neculai - apartenenţa politică - PNL
Mislea Gelu - apartenenţa politică - PSD
Diaconu Alina - apartenenţa politică - PSD
Mihal Constantin - apartenenţa politică - PSD
Coatu Tiberiu Lorin -apartenenţa politică - PNL

Mandatul de consilier înceteaza înainte de termen, în caz de:

- deces
- demisie
- incompatibilitate
- schimbare a domiciliului în alta unitate administrativ-teritorială.
- lipsa nemotivată de la mai mult de 3 ședinte ordinare ale consiliului.
- imposibilitate de a fi exercitat pe o perioada mai mare de 6 luni.
- în cazul în care s-a constatat, prin hotărâre judecatorească ramasă definitivă, după validarea mandatelor că alegerea s-a făcut prin frauda electorală sau prin orice alta încălcare a Legii privind alegerile locale.
- în caz de condamnare prin hotărâre judecătorească definitivă la o pedeapsă privată de libertate.
- în caz de punere sub interdictie pentru debilitate sau alienare mintala ori în cazul pierderii drepturilor electorale.

Scoala Giurcani

Data creare: 31-07-2014 06:01:49

Anunț post Asistent medical comunitar 06.04.2020

Anunț important!