- Ai parte, ai carte. Funciară

OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014 - 2020

PRIMĂRIA --> Registrul agricol

Ai parte, ai carte. Funciară

În cadrul PNCCF (Programul Naţional de Cadastru și Carte Funciară), ANCPI (Agenţia Naţională de cadastru și Publicitate Imobiliară) colectează direct/indirect și prelucrează prin intermediul executanţilot de înregistrare sistematică, date cu caracter personal furnizate de deţinători în scopul înregistrării imobilelor în sistemul integrat de cadastru și carte funciară.
Informaţiile cu privire la imobile și proprietari, posesori, alţi deţinători legali, obţinute ca urmare a realizării lucrărilor de înregistrare sistematică, sunt aduse la cunoștinţa publică, în condiţiile legii.
Autorităţile și persoanele implicate în derularea activităţilor de înregistrare sistematică a imobilelor, în cadrul PNCCF 2015-2023, sunt obligate să respecte prevederile Legii nr. 677/2001 pentru protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulaţie a acestor date.

Programul Naţional de Cadastru și Carte Funciară 2015-2023

Afiș 1 Programul Naţional de Cadastru și Carte Funciară
Afiș 2 Programul Naţional de Cadastru și Carte Funciară

Data creare: 05-12-2017 02:29:38