- Programări online la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Inmatriculare Vehic.

PRIMĂRIA --> Home

Programări online la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Vaslui

Începând cu 08 mai 2017, cetățenii din județul Vaslui, vor putea face programare online pentru preschimbarea permisului auto și pentru susţinerea probei teoretice în vederea obţinerii permisului auto. Precizăm că pentru preschimbarea permisului auto, programările online se fac pentru zilele de luni, miercuri și vineri iar pentru susţinerea probei teoretice în vederea obţinerii permisului auto, programările se fac pentru zilele de marţi și joi. Numărul de locuri disponibile pentru fiecare zi este de 70 pentru preschimbarea permisului auto, respectiv 70 pentru susţinerea probei teoretice în vederea obţinerii permisului auto.

Programarea online se poate face pe site-ul Instituției Prefectului - Județul Vaslui, la adresa http://www.prefecturavaslui.ro/inf_permise/Rezervari/preschimbare.php sau la http://www.prefecturavaslui.ro/inf_permise/Rezervari/examinare.php, fiind necesare introducerea următoarelor date: nume, prenume, seria și numărul actului de identitate, CNP, categoria de permis și email.

După introducerea datelor, cel programat va primi pe email un mesaj de confirmare care va conține data și ora la care fost programat.Pentru alte informații, accesați pagina instituției, www.prefecturavaslui.ro.

Cancelaria Prefectului Județul Vaslui, 05.05.2017

Vizualizari: 1927