Registrul de Evidență a Sistemelor Individuale Adecvate pentru Colectarea și Epurarea Apelor Uzate

Persoanele fizice și juridice care au construit în curți fose septice sau toalete cu bazin au obligația conform art. 11 alin. (2) din Hotărârea nr. 714 din 26 mai 2022 privind aprobarea criteriilor pentru autorizarea, construcția, înscrierea/înregistrarea, controlul, exploatarea și întreținerea sistemelor individuale adecvate de colectare și epurare a apelor uzate, să se înregistreze începând cu data de 20 octombrie 2022 până la finalul lunii noiembrie 2022 în „Registrul de evidență a sistemelor Individuale Adecvate pentru Colectare și Epurarea Apelor Uzate" și să informeze Primăria comunei Găgești.

Informațiile se completează și se transmit on-line conform formular atașat, la adresa de email: primariagagesti@yahoo.com, în cazul persoanelor care nu utilizează mijloacele electronice, acestea pot găsi formularul tipărit la sediul Primăriei comunei Găgești, compartiment Urbanism. După completarea formularului, acesta se depune la Registratura primăriei pentru înregistrare, dovadă ca s-au achitat de aceasta obligație.

Mai multe detalii puteți găsi în anunțul atașat.